Skip to main content
ProQuest LibGuides Banner ProQuest LogoProQuest LibGuides homeProQuest LibGuides home

ProQuest Products Türkiye: Ana Sayfa

İrtibat Bilgileri

ProQuest Türkiye Ekibi

Hesap Yönetcilerimiz:

Gulcin Basal

 

Teknik Eğitmen ve Uzmanımız

Esen Dağdelen

 

İş Akışı Çözümleri için Teknik Destek ve Müşteri Deneyimi Yöneticimiz

Cengiz Yeşileker

Kullanım Kılavuzları (Kütüphaneciler ve son kullanıcılar için)

Güncellemeler - Yenilikler

RefWorks - Haziran Güncellemeleri Yöneticiler İçin Yayında

RefWorks’te yayına aldığımız yeni özelliklere göz atın. Bu klasiğin yeniden icadının Haziran sürümü, çok çeşitli kullanılabilirlik iyileştirmeleri sunuyor; aralarında içerik düzenlemesini ve veritabanı aramasını (PubMed, LoC ve yüzlerce kütüphane kataloğu içinde) basitleştiren araçlar ile geliştirilmiş Quick Cite yer alıyor.


ProQuest Veritabanlarınızdaki Yeniliklerden Haberdar Olmak İçin İki Yeni Yöntem

ProQuest veritabanlarınıza eklemeye devam ettiğimiz tüm yeni özellik ve içeriklerden haberdar olmanızı sağlayacak iki yeni yöntemi paylaşmaktan heyecanlıyız. Bu yatırımları yapmamızdaki amaç, kurumunuza değer sunmaya yıldan yıla devam etmeyi sağlamak.
 

  1. Yeni Ne Var sayfaları - yeni içerik ve özelliklerin 12 aylık özetleri

Bu tek sayfalık veri yaprakları size en popüler veritabanlarımıza eklenmiş yeni içerik, özellik ve iyileştirmelerin 12 aylık derlemesini sunuyor. Yeni Ne Var özetleri şu an için ProQuest Central, ABI/INFORM Collection ve Health Research Premium Collection dahil Sağlık & Medikal veritabanlarında mevcut.
 

  1. Konu temelli içerik güncelleme sayfaları - Konu ve veritabanına göre yeni ve değiştirilen içerikler

Konu tabanlı sayfalarımız her üç ayda bir güncelleniyor. Her güncelleme değiştirilen içerik hakkında kısa bir açıklama ve değiştirilen başlıkların MS Excel formatındaki listesini içeriyor. Elektronik tablo veritabanına göre filtrelenebiliyor, yani değiştirilen içerikleri, üyeliğinizdeki kaynaklara özel olarak görüntüleyebiliyorsunuz. İçerik güncelleme sayfaları şu konu alanlarında bulunuyor:

 

Zaman kazanmanız için size, her içerik güncellemesi paylaşıldığında otomatik oluşturulan e-postalara abone olmak amacıyla tüm sayfalarda yer alan 'Notify Me' butonunu kullanmanızı öneriyoruz.

 


House of Commons Parliamentary Papers’a Çifte Erişim Uzatıldı

30 Kasım 2015’te, ProQuest House of Commons Parliamentary Papers veritabanı ProQuest Government Platform’da yayına açıldı. Kullanıcıların MyArchive hesaplarını MyResearcher hesaplarına taşıması için yeterli zaman sağlamak adına, çifte erişim süresini Ağustos 2016’ya kadar uzattık. Kaydedilmiş arama ve belgeleri MyArchive hesabınızdan MyResearch hesabınıza taşımanız için gereken açıklamalar burada bulunuyor. Buna ek olarak MARC kayıtlarına FTP aracılığyla erişilebiliyor. ProQuest Government Platform’daki House of Commons Parliamentary Papers’a yapılan harika iyileştirmelere, faydalı LibGuide’ımız aracılığıyla ve HCPP Destek Merkezi Ana Sayfası’ndan göz atmanızı öneriyoruz.

Video - Kaydedilmiş Çevrim İçi Eğitim Oturumları

Çeşitli ürün ve servislerimiz için kaydedilmiş kısa videoları YouTube sayfamızda (İngilizce dilinde) izleyebilirsiniz.

 

Çeşitli ürün ve servislerimiz için kaydedilmiş çevrim içi eğitim oturumlarının (İngilizce dilinde) listesine internet sayfamızdan ulaşabilirsiniz.