Skip to main content
ProQuest LibGuides Banner ProQuest LogoProQuest LibGuides homeProQuest LibGuides home

ProQuest Products Türkiye: LibraryThing

Ebrary Kitapları İçin Book Display Widget

1 - İletilmiş olan kullanıcı adı ve parolayla, sol alt tarafta bulunan alandan hesabınıza giriş yapınız.

 

2 - Sol üst köşede bulunan "Enhancements" sekmesini tıklayınız.

 

3 - Sol tarafta bulunan menüde "Configuration" başlığının altında bulunan  "Book Display Widget" linkini tıklayınız

 

4 - "Widgets" başlığı altında bulunan "Add a new widget" linkini tıklayınız.

 

5 - "Step 1" başlığı altındaki menulerde sırasıyla "ebrary holdings" ve "ebrary lists" seçeneklerini seçiniz.

 

6 - "Step 1" başlığı altındaki "Options" kısmında, "ebrary lists" menüsünde dilediğiniz konu başlığını/koleksiyonu, "Number of items to retrieve" menüsünde gösterilecek kitap sayısını ve "Refresh data" menüsünde de gösterilen kitapların güncelleme/değişme sıklığını belirleyiniz.

 

7 - "Data Preview" kısmında, belirlemiş olduğunuz kriterlere uygun, rastgele seçilmiş kitapların ISBN numaralarını görebilirsiniz. "View Items" kutucuğunu tıklayarak oluşturulmus setteki kitapların hangileri olduğunu görebilirsiniz.

8 - "Step 2. What should it look like?" başlığı altında, "Display type" kısmında kitap kapaklarının nasıl bir görsel ile gösterilmesini istediğinize karar verin. Seçmiş olduğunuz görsele göre farklı detayları da ayarlamanız gerekecektir. Yapmış olduğunuz seçimlerle görselin nasil görüneceğini "Step 3. Preview" başlığı altında kontrol edebilirsiniz.

9 - "Step 4. Name and Save" başlığı altında bulunduğunuz sayfadaki düzenlemeri, bir isim vererek hesabınıza kaydediniz. Gelecekte değişiklikler gerçekleştirmek isterseniz, tüm işlemleri tekrarlamanıza gerek kalmadan kaydettiğiniz bu kayıtta kolayca gerçekleştirebilirsiniz.

10 - "Step 5. Get HTML" başlığı altında, dilediğiniz internet sayfanıza yerleştirebileceğiniz HTML ve Javascript kodlarını bulabilirsiniz. Aynı sayfada birden fazla farklı görsel araç kullanmak isterseniz hepsi için ayrı ayrı Javascript kodlarını eklemenize gerek bulunmamakta. Sadece bir kereye mahsus eklemeniz yeterlidir. Her bir görselin HTML kodları farklı olduğundan hepsinin eklenmesi gerekmekte.