Skip to main content
ProQuest LibGuides Banner ProQuest LogoProQuest LibGuides homeProQuest LibGuides home

ProQuest Products Türkiye: Kişisel Notlar

Vurgulamalar, Notlar ve Yer İşaretleri

1. Kişisel Notlar Penceresi

Kişisel Notlar penceresi kitap üzerinde yapmış olduğunuz vurgulamalar, aldığınız notlar ve eklediğiniz yer işaretlerinin tamamını içermektedir. Kitap üzerinde yapmış olduğunuz tüm işlemler bulundukları sayfalar altında türlerine göre sıralanmaktadır.

2. Vurgulamalar - Kısa Yol Menüsü

Sayfa üzerinde istediğiniz metni seçtikten sonra sayfa üzerinde açılacak kısa yol menüsünden sarı, mavi ve pembe renklerinden bir tanesini seçerek seçmiş olduğunuz metni vurgulayabilirsiniz.

3. Vurgulamalar - Araç Çubuğu

Sayfa üzerinde seçmiş olduğunuz metni araç çubuğunda yer alan “Vurgula” butonunu seçerek vurguladığınızda metni sadece sarı renkte vurgulayabilirsiniz.

4. Not Ekle – Kısa Yol Menüsü

Sayfa üzerinde istediğiniz metni seçtikten sonra sayfa üzerinde açılacak olan kısa yol menüsünden not ekle işaretini tıkladıktan sonra açılacak pencere notunu ekleyip daha sonra “Kaydet” butonuna tıkladığınızda notunuz metinin sol tarafına eklenecektir.

5. Not Ekle – Araç Çubuğu

Eğer sayfa üzerinde seçili bir metne not ekleme yerine tüm sayfaya bir not eklemek istiyorsanız araç çubuğunda bulunan “Not Ekle” seçeneğini kullanabilirsiniz.

6. Yer İşaretleri

Araç çubuğunda yer alan “Yer İşareti Ekle” butonunu tıklayarak ya da sayfanın sağ üst tarafında bulunan yer işareti işaretini tıklayarak bulunduğunuz sayfaya yer işareti ekleyebilirsiniz.

7. Notlarınızı Kitap Rafınızdan Dışarı Aktarma 

Kitap üzerinde almış olduğunuz notları isterseniz dışarı aktarabilirsiniz. Kitap rafınızda kitabı bulun, kitabın sağ tarafında bulunan “Daha Fazla” seçeneğini tıklayın açılan menüden “Notları Dışarı Aktar” seçeneğini seçin. Bu şekilde kitap üzerinde almış olduğunuz notları dışarı aktarabilirsiniz.

Vurgulamalar, Notlar ve Yer İşaretleri

Kitap Rafından Notları Dışarı Aktarma