Skip to Main Content
It looks like you're using Internet Explorer 11 or older. This website works best with modern browsers such as the latest versions of Chrome, Firefox, Safari, and Edge. If you continue with this browser, you may see unexpected results.

ProQuest OASIS (Türkçe): Oturum Açma ve Açılış Sayfası

Giriş

OASIS platformuna erişim sağlamak için Coutts Academic Support tarafından sizin için oluşturulacak bir kullanıcı adı ve şifre bilgisine ihtiyacınız vardır.  ProQuest Hesap Yöneticilerinizden OASIS platformu için kullanıcı adı ve şifre talebinde bulunabilirsiniz. Genellikle kurum içerisindeki her OASIS kullanıcısının kendisine ait ayrı bir kullanıcı adı ve şifresi bulunmaktadır. Genel kullanıcı adı ve şifre oluşturularak paylaşımlı erişimde yaratılabilmektedir. İstediğiniz kadar çok veya az sayıda OASIS kullanıcınız olabilir. Her hesap sadece bir Yöneticiye sahiptir. Yöneticiye ek olarak, günlük  işlemler için üç ek temel düzeyde erişim tanımlanabilmektedir.  Tüm erişim seviyeleri aşağıda tanımlanmaktadır.  

  • Administrator (Yönetici)– Her hesap için sadece bir kişi yönetimden sorumlu olabilmektedir.
  • Ratifier  (Onaylayıcı) – Bu kişi OASIS platformu üzerinden siparişlerin verilmesi ve kitapların indirilmesi yetkisine sahiptir.  
  • Approver/Reviewer (Onaylayıcı/İnceleyici)  - sağlama ve onaylama işlemi başlamadan önce siparişleri inceler.
  • Selector (Seçici) –   Şipariş verilecek yayınların seçilmesinden sorumlu olan kişidir. Seçicinin yapmış olduğu seçimler genellikle şipariş oluşturulması amacıyla Onaylıyıcıya iletilir. Diğer bir yöntem ise seçicinin yapmış olduğu seçimler önce İnceleyiciye sonrasında Onaylıyıcıya iletilir. 

OASIS Oturum Açma ve Açılış Sayfası

OASIS platformuna http://oasis.proquest.com adresinden erişebilirsiniz.

 

 

 

 

Oturum açma hesap bilgileriniz (Kullanıcı Adı/Şifre) oasis@couttsinfo.com email adresinden yada hesap yöneticiniiz tarafından size iletilecektir.

 

Kullanıcı adı ve şifrenizi unutmanız durumunda ekran resminde kırmızı çerçeve içerisinde gösterilen linki tıklamanız yeterli olacaktır:

 

 

Her oturum açışınızda eğer  OASIS hakkında yeni bir bilgi var ise açılır bir pencere  ile bu yeni bilgi size aşağıda görüldüğü şekilde iletilecektir. :

 

 

  Dismiss  butonunu tıklayarak kapatabilirsiniz bu durumda bu pencere bir daha görünmeyecektir yada Hide butonunu tıklayarak pencereyi oturumunuz süresince kapatabilirsiniz. 

 

 What’s New  penceresini kapattığınızda  OASIS Ana  sayfasını görüntüleyeceksinizBurada tercih ettiğiniz açılış sayfasını ayarlayabilirsiniz. 

 

  •  Ana sayfaya her zaman sol üst köşedeki OASIS simgesinden erişilebilir. Erişim seviyenizi teyit eder ve iş akış gereksinimlerinize daha uygun bir açılış sayfası seçme olanağı verir. 
  • "Seçici" iseniz "Onaylayıcı" "No" okunmalıdır, bu seçimlerinizin yetkilendirme / sipariş için "Onaylayıcı" ya gönderildiğini gösterir. Bu örnek, kullanıcının bir "Onaylayıcı" olduğunu gösterir.

 

 

 

  • Farklı bir açılış sayfası seçmek için ilgili bölümün yanındaki radyo düğmesini tıklayın (Yukarıdakii ekran görüntüsü Ana Sayfaya aittir.) 

Küçük bir nokta görünecektir. "Save" butonunu tıklayın.