Skip to main content
ProQuest LibGuides Banner ProQuest LogoProQuest LibGuides homeProQuest LibGuides home

ProQuest Dissertations & Theses Global (Türkçe): Doküman Görüntüleme

ProQuest Dissertation&Theses Türkiye'de Tubitak Ulakbim EKUAL kapsamındadır.

Doküman Görüntüleme Araçları

1. Doküman Formatları

Eğer doküman tam metin olarak platformda yer alıyorsa bu durumda dokümanı tam metin PDF olarak görüntüleyebilir ya da doküman için  PDF formatında önizleme gerçekleştirebilirsiniz. Ayrıca Özetler/Ayrıntılar seçeneğinden dokümanın özet bilgisine ve doküman ile ilgili diğer detay bilgilere erişebilirsiniz. 

2. Referanslar

Doküman içerisinde, yazar ve yayıncı tarafından sağlanan, düşünce ve düşünceleri desteklemek için kullanılan kaynakların alıntılarını içerir. Referans bir link içeriyorsa bu doküman kurumunuz tarafından erişilebilen başka bir ProQuest kaynağı içerisinden erişilebilmektedir. Dokümana tıklayarak bu yayına erişebilirsiniz.

3. PDF İndir, Alıntıla, Email, Yazdır, Kaydet

 

PDF İndir; seçeneği ile dokümanı PDF formatında bilgisayarınıza indirebilirsiniz.

Alıntıla; seçeneği ile dokümanın bibliyografik kaydını açılır menüden seçeceğiniz atıf stili ile düzenleyebilir ve kopyala/yapıştır yöntemi ile kaydedebilirsiniz.

Email; seçeneği ile dokümanı email olarak iletebilirsiniz.

Yazdır; seçeneği ile dokümanı yazdırabilirsiniz.

Kaydet; seçeneği ile sonuç sayfasından seçmiş olduğunuz dokümanları Araştırmam hesabınıza kaydedebilirsiniz. Bu sayede Araştırmam hesabınızda her oturum açtığınızda bu belgelere erişebilirsiniz. Ayrıcaseçmiş olduğunuz dokümanları bibliyografik kayıtları ile birlikte Refworkshesabınıza direkt aktarabilir. Ya da dokümanları PDF, RTF, HTML, XLS ve RIS formatta kaydedebilirsiniz.

4. Alıntı Yapan, Ortak Referanslara Sahip Belgeler

Alıntı yapan; seçeneği ile bu dokümandan alıntı yapmış diğer ProQuest dokümanlarına erişebilirsiniz.

Ortak referanslara sahip belgeler; seçeneği ile bu doküman ile aynı referanslara sahip diğer ProQuest dokümanlarına erişebilirsiniz.

 

5. İlgili Öğeler

İlgili öğeler seçeneğindedokümanın içeriği ile ilgili diğer ProQuest dokümanları için platform size önerilerde bulunacaktır.

6. Dizinleme Terimleri ile Ara

Dizinleme terimleri ile ara seçeneğinde bu dokümanın ilişkili olduğu konu başlıkları sıralanacaktır. Arzu ederseniz bu konu başlıklarından bir veya birkaç  tanesini seçerek  bu konu başlıkları için ayrı bir arama gerçekleştirebilirsiniz.

 

Doküman Görüntüleme