Skip to main content
ProQuest LibGuides Banner ProQuest LogoProQuest LibGuides homeProQuest LibGuides home

ProQuest Dissertations & Theses Global (Türkçe): Sonuç Sayfası

ProQuest Dissertation&Theses Türkiye'de Tubitak Ulakbim EKUAL kapsamındadır.

Sonuç Sayfası Araçları

1. Aramayı Düzenle

Yapmış olduğunuz son arama üzerinde düzenleme ve değişiklik yapmak için Aramayı düzenle seçeneğini tıklayabilirsiniz. 

2. Son Yapılan Aramalar

Arama geçmişinizi görüntümek için Son yapılan aramalar seçeneğini  tıklayabilirsiniz.

3. Bunların İçinde Ara

Bunların içinde ara seçeneğini tıklayarak sonuçlar içerisinde ayrı bir arama kelimesi ile yeni bir arama gerçekleştirebilirsiniz. 

4. Alıntıla, Email, Yazdır, Kaydet ve Arama/Uyarıyı Kaydet

Bir veya birden fazla öğeyi sonuç sayfasından seçerek alıntılama yapabilir, email olarak gönderebilir, yazdırabilir, araştırmam hesabınıza kaydedebilir ve bu aramanız için arama uyarısı oluşturabilirsiniz.

Alıntıla; seçeneği ile sonuç sayfasından seçmiş olduğunuz dokümanlar için  açılır menüden seçeceğiniz atıf stili doğrultusunda bibliyografya oluşturabilirsiniz. Oluşturduğunuz bu bibliyografyayı kopyala/yapıştır işlemi ile belgenize aktarabilirsiniz.

Email; seçeneği ile sonuç sayfasından seçmiş olduğunuz dokümanları email olarak gönderebilirsiniz.

Yazdır; seçeneği ile sonuç sayfasından seçmiş olduğunuz dokümanları yazdırabilirsiniz.

Kaydet; seçeneği ile sonuç sayfasından seçmiş olduğunuz dokümanları Araştırmam hesabınıza kaydedebilirsiniz. Bu sayede Araştırmam hesabınızda her oturum açtığınızda bu belgelere erişebilirsiniz. Ayrıcaseçmiş olduğunuz dokümanları bibliyografik kayıtları ile birlikte Refworks hesabınıza direkt aktarabilir. Ya da dokümanları PDF, RTF, HTML, XLS ve RIS formatta kaydedebilirsiniz.

Uyarı oluştur; seçeneği ile yapmış olduğunuz arama için email uyarısı oluşturabilirsiniz. Bu şekilde yapmış olduğunuz arama ile ilişki platforma yeni doküman eklendiğinde email adresinize bu dokümanları içeren bir email iletilecektir. 

 

5. Sırala

Sonuç sayfasındaki sonuçlar dokümanların arama sorgunuz ile olan ilgililiğine göre sıralanır. Sırala seçeneğinden arzu ederseniz sonuçları güncel olanlar ilk sırada ya da eski olanlar ilk sırada şeklinde sonuçları sıralayabilirsiniz. 

6. Sonuçları Daralt

Sonuç sayfasındaki sonuçlar için arzu ederseniz bu bölümden farklı filitreleme seçenekleri kullanarak filitreleme gerçekleştirebilirsiniz. Tam metin, yayınlama tarihi, konu, dizin terimi,  üniversite/enstitü, üniversite/enstitü konumu ve dil gibi farklı başlıklarda filitreler uygulayabilirsiniz.

7. Doküman Formatı

Her kayıt erişilebilirlik durumuna göre farklı doküman formatı içermektedir. Tam metin dokümanlar için PDF formatında önizleme gerçekleştirebilir yada PDF formatında dokümanı görüntüleyebilirsiniz. Tam metin içermeyen dokümanların abstract ve bibliyografik bilgilerini görüntüleyebilirsiniz.

8. Ön İzle

Ön İzle seçeneği ile dokümanın tam metnini görüntülemeden doküman hakkındaki temel bilgileri görüntüleyebilirsiniz.

Sonuç Sayfası

Ön İzleme