Skip to Main Content
It looks like you're using Internet Explorer 11 or older. This website works best with modern browsers such as the latest versions of Chrome, Firefox, Safari, and Edge. If you continue with this browser, you may see unexpected results.

RefWorks(Türkçe): RefWorks'e Hoşgeldiniz!

RefWorks Webinars & Screencasts

Her ay birçok farklı konu başlığında webinarlar düzenlemekteyiz. Aşağıdaki linkten gelecek webinarlara kayıt yaptırabilir yada kaydedilmiş webinarlara erişebilirsiniz. 

Upcoming sessions and recordings

RefWorks Ürün Müdürü tarafından sunulan bilgilendirici webinarlara ve geçmişte kaydedilmiş webinarlara bu linkten erişebilirsiniz: https://knowledge.exlibrisgroup.com/RefWorks/Training/ProQuest_RefWorks_Customer_Resources

YouTube RefWorks videolarına bu linkten erişebilirsiniz.  Click here to begin watching.

RefWorks Nedir?

Refworks'e Hoşgeldiniz!

 RefWorks ile araştırma dokümanlarınızı organize edebilir, yönetebilir ve düzenleyebilirsiniz. RefWorks hesabınızdaki dokümanları okuyabilir, üzerinde notlar alabilir, vurgulamalar yapabilir ve bu dokümanlardan araştırma dokümanınıza atıf yapabilirsiniz. Bunun yanında hesabınızdaki dokümanları arkadaşlarınız ile paylaşabilirsiniz.

RefWorks sürükle/bırak özelliği ile Refworks hesabınıza kolayca belge yükleyebilirsiniz. RefWorks'ün akıllı  doküman tanıma özelliği sayesinde yüklediğiniz dokümanın bibliyografik bilgileri tanımlanarak hesabınıza kaydedilir. "Save to RefWorks" özelliği ile web sayfalarından kolayca RefWorks hesabınıza doküman kaydetmenize olanak tanır. 

RefWorks ile bibliyografya oluşturabilir, atıflar yapabilir ve dip notlar oluştruabilirsiniz.

RefWorks ile İlgili Gelişmelereden Haberdar Olun!

RefWorks ile ilgili en güncel bilgilere ProQuest RefWorks Customer resources page sayfasından erişebilirsiniz.

Bu güncellemeler ile ilgili bildirim almak isterseniz "notify me" butonunu tıklayarak email adresinizi girerek kaydolabilirsiniz.

 

Nasıl Yapılır?

RefWorks'ün bazı özelliklerine yönelik açıklamalar hızlıca ulaşabileceğiniz linklere erişebilirsiniz. Bu bilgilere ayrıca  ProQuest Refworks Customer Resources Page:linkinden de erişebilirsiniz.