Skip to Main Content
It looks like you're using Internet Explorer 11 or older. This website works best with modern browsers such as the latest versions of Chrome, Firefox, Safari, and Edge. If you continue with this browser, you may see unexpected results.

RefWorks(Türkçe): RefWorks'e Bilgi Aktarma

RefWorks Webinars & Screencasts

Her ay birçok farklı konu başlığında webinarlar düzenlemekteyiz. Aşağıdaki linkten gelecek webinarlara kayıt yaptırabilir yada kaydedilmiş webinarlara erişebilirsiniz. 

Upcoming sessions and recordings

RefWorks Ürün Müdürü tarafından sunulan bilgilendirici webinarlara ve geçmişte kaydedilmiş webinarlara bu linkten erişebilirsiniz: https://knowledge.exlibrisgroup.com/RefWorks/Training/ProQuest_RefWorks_Customer_Resources

YouTube RefWorks videolarına bu linkten erişebilirsiniz.  Click here to begin watching.

 

Save to RefWorks butonunu kullanarak Web üzerinden makale kaydetme

RefWorks'ün sahip olduğu Save to RefWorks butonu ile web sayfalarından kolayca Refworks hesabınıza belge yükleyebilirsiniz. Save to RefWorks butonu web sayfalarından bilgileri toplayarak Refworks kütüphanenize kaydeder. 

Save to RefWorks butonunu araç çubuğunuza eklemek için   More seçeneğini  ve daha sonra Tools seçeneğini seçiniz.   Açılan sayfadan Install Save to Refworks seçeneğini seçtikten sonra kolayca  Save to RefWorks butonunu sürükleyerek araç çubuğunuza kaydediniz. Araç çubuğunuza kaydettikten sonra herhangi bir web sayfası üzerinde iken Save to RefWorks butonunu tıkladığınızda web sayfasındaki bilgiler Refworks hesabınıza kaydedilecektir. 

İster sonuç sayfasındaki tüm sonuçları isterseniz seçeceğiniz sonuçları Refworks hesabınıza kaydedebilirsiniz.