Skip to Main Content
It looks like you're using Internet Explorer 11 or older. This website works best with modern browsers such as the latest versions of Chrome, Firefox, Safari, and Edge. If you continue with this browser, you may see unexpected results.

Materiały Szkoleniowe ProQuest (Polish)

Health Research Premium Collection

 

 

 

Centralny dostęp do najobszerniejszego zbioru zasobów z wiedzy medycznej

Health Research Premium Collection to idealne rozwiązanie dla bibliotek, których czytelnicy potrzebują treści naukowych i badawczych z obszaru nauk o zdrowiu, medycyny i powiązanych dziedzin. Dzięki oferowanym przez nas treściom, bibliotekarze specjalizujący się w medycynie i nauce o zdrowiu są w stanie spełniać potrzeby naukowe licznych odbiorców. Są one dostępne w ramach wsparcia badań klinicznych, jak i też w formie multimedialnych pomocy medycznych dla instytucji akademickich, dzięki którym studenci mogą łatwiej powiązać teorię z praktyką.

Health Research Premium Collection jest odpowiedzią na potrzeby szerokiego spektrum użytkowników jako najbardziej obszerny zbiór czasopism z dziedziny opieki zdrowotnej, zasobów wiedzy opartej na dowodach, a także pełnotekstowych prac dyplomowych. Stanowi źródło gwarantujące abonentom najobszerniejsze zestawienie treści z dziedzin nauki o zdrowiu i medycyny, w skład których wchodzą następujące bazy danych:

• Health & Medical Collection 
• Nursing & Allied Health Database 
• Healthcare Administration Database 
• Psychology Database 
• Public Health Database 
• Consumer Health Database 
• MEDLINE®

Lista Tytułów

Więcej

ProQuest Central


Najbardziej wszechstronna, zróżnicowana i wyspecjalizowana z dostępnych baz danych do wyszukiwania treści z wielu dyscyplin naukowych

ProQuest Central to wyjątkowo wartościowe źródło informacji, które obejmuje bazy danych z takich dziedzin jak biznes, zdrowie imedycyna, nauki społeczne, edukacja, nauki ścisłe i techniczne, a także zawiera najważniejsze tytuły w obszarze sztuk widowiskowych i wizualnych, historii, religioznawstwa, filozofii, językoznawstwa i literatury.

Prezentowany zbiór to nie tylko czasopisma naukowe, ale też zasób wartościowych badań rynku, raportów o krajach, raportów gospodarczych i branżowych, ważnych dokumentów roboczych na etapie przed drukiem. To także pełnotekstowe prace dyplomowe, magisterskie i doktorskie; ponadto dostępna jest ogromna liczba czasopism specjalistycznych i ogólnych. Zbiór zawiera też ponad 2 300 pełnotekstowych źródeł wiadomości z całego świata, zapewniających tło kontekstowe dla nadzwyczajnej jakości treści naukowych w ProQuest Central. Lista Tytułów Więcej

 

SciTech Premium Collection

 

 

Szybkie wyszukiwanie potrzebnych treści

The SciTech Premium Collection składa się ze zbiorów Natural Science Collection i Technology Collection; zawiera pełnotekstowe tytuły z całego świata, w tym czasopisma naukowe, branżowe, periodyki, raporty techniczne, dokumenty z konferencji, publikacje rządowe itd.
Zbiór ułatwia precyzyjne prowadzenie poszukiwań dzięki dostępowi do obszernych zasobów pełnotekstowej literatury, które obejmują zarówno badania teoretyczne, jak i nauki praktyczne oraz literaturę inżynieryjną.

Badacze zdobywają wiedzę i zasoby z najbardziej prestiżowych na świecie wydawnictw naukowych, technicznych i medycznych (STM), takich jak Springer, Wolters Kluwer, Elsevier i inni.

Obszary tematyczne to między innymi:

• Nowoczesne technologie
• Lotnictwo i astronautyka
• Agrotechnika
• Nauka o wodach
• Nauka o atmosferze
• Nauki biologiczne
• Informatyka
• Nauka o Ziemi
• Ekologia
• Inżynieria
• Materiałoznawstwo
• Polimeroznawstwo

Lista Tytułów

Więcej

Ebook Central


Z przyjemnością informujemy o uruchomieniu naszej nowej platformy książek elektronicznych ProQuest Ebook Central.

To jedyna elektroniczna baza na świecie oferująca dostęp do ponad 737 tys. tytułów książek, z czego ponad 603 tys. dostępnych w modelu DDA, z ponad 100 tys. dodawanymi nowościami rocznie!

ProQuest Ebook Central jest:

Przyjazna dla użytkowników – daje możliwość zarządzania wybranym tekstem, drukowania do 40% książki oraz kopiowania – 20%, stosowania zakładek, dzielenia się ze znajomymi wybranymi fragmentami teksów oraz monitorowania DRM (użytkownik widzi do jakiego stopnia może użytkować dany tytuł).

Przyjazna dla Bibliotekarzy – portal Administracyjny umożliwia selekcje i zakup tytułów, opcje udostępniania tytułów użytkownikom, monitorowanie statystyk oraz kontrolę wydatków.

Modele dostępu:

Zakup dowolnych tytułów na własność;
 

Prenumerata poszczególnych kolekcji tematycznych;
 

DEPOZYT – możliwość wpłacenia depozytu (dowolna kwota) i wykorzystania go w modelu DDA (Dimand Driven Acquisition) – pozwala na zakup lub wypożyczenie tylko tych tytułów, które zostały wskazane przez użytkowników (biblioteka monitoruje).

Bibliotekarz, poprzez portal administracyjny udostępnia czytelnikom wybrane tytuły (możliwość przeglądania pełnego tekstu przez 5 min), a zarejestrowani czytelnicy rekomendują je do ewentualnego zakupu.

Jeśli nie wykorzystacie Państwo wpłaconej kwoty przechodzi ona na kolejny rok!