Skip to Main Content
It looks like you're using Internet Explorer 11 or older. This website works best with modern browsers such as the latest versions of Chrome, Firefox, Safari, and Edge. If you continue with this browser, you may see unexpected results.

ProQuest Primary Sources - Bilkent University: Kılavuz ve kaynaklara erişim - Türkçe


ProQuest Primary Sources koleksiyonları serisinde aramalarınızı başlatmak için temel bilgiler ve kolay bir başlangıç noktası sağlayacak olan bu kılavuza hoş geldiniz.

Veritabanını aramak için her bir veritabanı adının üzerine tıklayınız.

Her veritabanı adının yanındaki 'Libguide' bağlantısına tıklayarak daha fazla bilgi ve arama özellikleri hakkında bilgi olun.


Primary sources öğrencilerin yazma, problem çözme ve eleştirel düşünme becerilerini geliştirmelerine yardımcı olur; araştırmacıları soruları belirlemeye, kanıtları incelemeye ve kendi sonuçlarını çıkarmaya yönlendirirler. Birincil kaynaklar, öğrencilerin Tarih, Sanat ve Kültür, Sosyal Bilimler, Cinsiyet Çalışmaları, Göç çalışmaları, İnsan Hakları, Gıda Bilimi gibi trend olan konular için kaynakları keşfetmelerine izin vererek araştırma, öğretim ve öğrenim sonuçlarını iyileştirir.

Veritabanı Erişim

 https://library.bilkent.edu.tr/tr/#  adresinde tüm Bilkent Üniversitesi kütüphanesi kaynaklarını tek seferde arayabilirsiniz.

ProQuest İletişim

Veritabanı araçları veya içeriği hakkında sorularınız mı var? Çevrimiçi bir gösteri planlamak ister misiniz? Lütfen Eğitim ve Danışmanlık Ortağı ile iletişime geçin.

Teknik problemleriniz mi var? Lütfen teknik destek ekiplerimiz ile iletişime geçin

Historical Newspapers

PHN: U.S. Major Dailies  | Libguide

ProQuest Historical Newspapers series (PHN):