Skip to main content
It looks like you're using Internet Explorer 11 or older. This website works best with modern browsers such as the latest versions of Chrome, Firefox, Safari, and Edge. If you continue with this browser, you may see unexpected results.
ProQuest LibGuides Banner ProQuest LogoProQuest LibGuides homeProQuest LibGuides home

ProQuest Dissertations & Theses Global (Türkçe): Ana Sayfa

ProQuest Dissertation&Theses Türkiye'de Tubitak Ulakbim EKUAL kapsamındadır.

ProQuest Dissertations & Theses Nedir?

ProQuest Dissertations & Theses Global, PDF formatında indirilebilen 2,7 milyondan fazla tam metin tezle birlikte 1637'den günümüze dünyanın dört bir yanından doktora ve tezlerine  erişim sunar. Veritabanı, 1997'den beri eklenen tezlerin çoğu için tam metin ve daha eski lisansüstü çalışmalar için güçlü geriye dönük tam metin kapsamı sunar. Veritabanına her yıl 200.000'den fazla yeni tez eklenmektedir. Milyonlarca başlık satın alınabilir.

Multidisipliner bir veritabanıdır. Tüm bölümlerden araştırmacılar bu veritabanından yararlanabilir.

ProQuest Dissertations & Theses Global Veritabanı da ProQuest One Academic'in bir parçasıdır. ProQuest Dissertations & Theses Global, ProQuest Platformunda bulunmaktadır. ProQuest Platformu arama ve dağıtma özellikleri hakkında daha fazla bilgi için burayı tıklayın

 

ProQuest Dissertations eLearning Companions

Dissertations Bootcamp eLearning Modülleri, lisansüstü öğrencilerinin planlamasını, yazmasını ve araştırmasını desteklemeye yardımcı olan ücretsiz bir kaynaktır.

ProQuest Dissertations & Theses Arama Kutucuğu

KURUMUNUZ DIŞINDAN BAĞLANIYORSANIZ LÜTFEN KURUMUNUZUN UZAKTAN ERİŞİM AYARLARINI YAPINIZ !

Diğer İlgili Kılavuzlar

  • ProQuest ETD Administrator -Elektronik Başvuru ProQuest 1938 yılından beri 700 üniversite ile gerçekleştirdiği işbirliği ile 1.7 milyon tezin koleksiyona eklenmesini sağlamıştır. ProQuest ETD Administrator ile tez sahipleri tezlerinin platforma eklenmesi için talepte bulunabilirler.
  • ProQuest ETD Dashboard: ETD Dashboard, ProQuest Dissertations & Theses (PQDT) Global aracılığıyla bir kurumun küresel çapta araştırmasının etkisini gösteren bilgiler vererek bir kurumun elektronik tezlerinin ve tezlerinin kullanım içgörülerini sağlar.

PROQUEST&TUBİTAK ULAKBİM ANLAŞMASI

 

PROQUEST DISSERTATION&THESES TÜRKİYE'DE TUBİTAK ULAKBİM EKUAL KAPSAMINDADIR

BASIN BÜLTENİ: ProQuest ve TÜBİTAK ULAKBİM Ulusal Lisans Anlaşması İmzaladı

ProQuest Dissertations & Theses Erişim Linki